Üretirken Koru Üretirken Koru Not Available
Removed from the App Store
Üretirken Koru

Üretirken Koru

1.2.2 for iPhone, iPad
Free
0

0 Ratings

Update Date

2018-10-10

Size

149.8 MB

Screenshots for iPhone

More Screenshots for iPad
Üretirken Koru Description
Yoğun fosil yakıt kullanımı kaynaklı atmosferdeki sera gazı miktarı artmaktadır. Atmosferdeki sera gazı miktarındaki artış yerkürenin ısınmasına ve iklim değişikliğine sebep olmaktadır. İklim üzerindeki insan etkisi, insanlığın sosyo-ekonomik gelişimini sağlayan ekonomik faaliyetlere bağlı fosil yakıt kullanımından kaynaklanmaktadır. İklim sistemindeki değişim aşırı hava olaylarında artışa neden olarak ekosistem hizmetlerinin işlerliğini bozmakta ve çevre üzerinde baskı oluşturmaktadır. İklim değişikliği ile mücadelede uluslararası platformda birçok araştırma yapılmakta ve gerçekleştirilen geleceğe yönelik projeksiyonlar ile iklim değişikliğine adaptasyon ve ekonomik faaliyetler sonucu çevre üzerinde oluşan baskının azaltılmasına yönelik çözümler ileri sürülmektedir. ‘Ayrıklaştırma (decoupling)’ kavramı da yapılan bu araştırma ve projeksiyonlara bağlı olarak son 40 yılda önemi gittikçe artan bir kavram olarak literatürde yerini almaktadır. Ticari faaliyetlerin çevre ile dost bir şekilde yürütülebilmesi için öncelikle ayrıklaştırmanın ne olduğunun anlaşılması ve bunun fiilen nasıl uygulanabileceği yönünde bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Bu nedenle, Avrupa Birliği (AB) tarafından fonlanan ve yararlanıcısı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olan "Ulusal İklim Eyleminde Paydaş Kapasitesinin Geliştirilmesi Yoluyla Kamu Anlayışı Farkındalığının Arttırılması" faaliyetleri çerçevesinde ''Ayrıklaştırma'’ konulu ve ''Üretirken Koru'' başlıklı Mobil Uygulama hazırlanmıştır.


Mobil Uygulama ile Amaçlanan:

- Ayrıklaştırma kavramının ticari menfaat sahipleri tarafından iyi derecede anlaşılması.

- Ayrıklaştırma örnek uygulamalarının ticari menfaat sahiplerince uygulanabilir nitelikte olabilmesi.

- Ticari menfaat sahiplerinin minimum kaynak kullanarak maksimum üretim sağlayabilmeleri ya da aynı miktardaki kaynak ile daha fazla üretim yapabilmelerine yönelik farkındalık oluşturulması.


Üretirken Koru uygulaması “Ulusal İklim Eyleminde Paydaş Kapasitesinin Geliştirilmesi Yoluyla Kamu Anlayışı Farkındalığının Arttırılması” Projesi hakkında kapsamlı bilgi içeren bir uygulamadır.
Üretirken Koru 1.2.2 Update
2018-10-10 Version History
- Hata düzeltmeleri
- Videolar ekranında düzenleme yapıldı
More
More Information
Price:
Free
Version:
1.2.2
Size:
149.8 MB
Genre:
Education
Update Date:
2018-10-10
Developer:
EDS BILISIM
Language:
Turkish
More
You May Also Like
Developer Apps