داستان های قرآنی داستان های قرآنی Not Available
Removed from the App Store
داستان های قرآنی

داستان های قرآنی

Amir Hessam Haidari Adli

1.0 for iPhone
$1.99
0

0 Ratings

Release Date

2016-02-24

Size

16.3 MB

Screenshots for iPhone

iPhone
داستان های قرآنی Description
• یکی از اهداف قصه، اثبات وحی و رسالت است. حضرت محمد صلی الله علیه و آله نه نویسنده بود و نه خواننده و نه در مجالس دانشمندان یهودی و مسیحی حضور می‌‌یافت.
چنین قصه‌هایی در قرآن آمده است به طوری که بعضی از آن‌ها دقیق و با شرح و توضیح آمده‌اند. مثل قصه‌های ابراهیم، یوسف، موسی و عیسی علیهم‌السلام.
ورود این داستان‌ها در قرآن دلیلی بر وحی بودن آن است...

یکی دیگر از اهداف قصه، بیان این مطلب است که همه ادیان از طرف خداست، از عصر نوح تا عهد محمد صلی الله علیه و آله و این که همه مومنین، امت واحدی هستند و خداوند یگانه پروردگار همه است و چه بسیار قصه‌های انبیاء که به صورت واحدی بیان شده و به روش خاصی ارائه شده‌اند، برای تایید این حقیقت و هنوز این مطلب هدفی اساسی در دعوت است و در شکل‌گیری آرمان اسلامی.

این داستان‌ها، به این نحو تکرار شده‌اند با اختلاف در تعابیر برای تثبیت و تاکید این حقیقت در جان‌ها .
•هدف دیگر این داستان‌ها، توجه دادن بشر به حیله‌گری شیطان و ابراز دشمنی همیشگی بین انسان و شیطان از زمان پدرشان، حضرت آدم علیه‌السلام است. نشان دادن این دشمنی از راه قصه، هوشمندانه‌تر و قوی‌تر است. ابراز این عداوت از راه داستان‌گویی باعث ترغیب بیشتر به دوری شدید از وسوسه‌هایی است که ما را به شر فرامی‌‌خواند و بهتر می‌‌تواند این وسوسه‌ها را به این دشمنی که خیری برای مردم نمی‌‌خواهد، مربوط کند! به خاطر همیشگی بودن این مطلب قصه حضرت آدم علیه‌السلام در مواقع مختلفی ذکر شده است.

•آوردن قصه در قرآن، اهداف متفرقه دیگری نیز دارد که از آن جمله‌اند: بیان قدرت خداوند بر امور خارق‌العاده: مانند قصه آفرینش آدم و تولد عیسی و قصه ابراهیم و پرندگانی که بعد از آنی که جزئی از آن‌ها را بر هریک از آن کوه‌ها قرار داد به سمت او آمدند و قصه “کسی که از کنار یک آبادی عبور کرد در حالی که دیوارهای آن به روی سقف ها فرو ریخته بود” (سوره بقره، ترجمه آیه 259) و خداوند او را پس از صد سال از مرگش، زنده کرد.
و بیان سرانجام پاکی و شایستگی و عاقبت شر و فساد مانند قصه دو پسر آدم علیه‌السلام و قصه مردی که صاحب دو باغ بود و قصص قوم بنی اسرائیل بعد از عصیان و سرپیچی آن‌ها از دستورات خداوند...

و قصه اصحاب اخدود و بیان تفاوت بین حکمت انسانی نزدیک و حاضر و حکمت الهی گسترده و غیبی مانند قصه موسی با “بنده‌ای از بندگان ما که رحمت از سوی خود به او داده و علم فراوانی از نزد خود به او آموخته بودیم”. (سوره کهف، ترجمه آیه 65)

∎ قابلیت به اشتراک گذاری تمامی مطالب در تمامی شبکه های اجتماعی
∎ قابلیت کپی کردن تمامی مطالب
∎ قابلیت جستجو در تمامی مطالب
∎ قابلیت جداسازی مطالب مورد علاقه در بخش علاقه مندی ها
∎ قابلیت ثبت آخرین بخش مطالعه شده برای مراجعه مجدد و ادامه مطالعه
∎ قابلیت جا به جا شدن بین مطالب برنامه در داخل صفحه مطالب
∎ دارا بودن منوی کناری برای دسترسی سریع به صفحات مختلف و امکانات برنامه
∎ رابط کاربری زیبا
∎ نصب بر روی آیفون , آیپد و آیپاد تاچ از فریمور 6.0 به بالا
∎ همگام سازی شده برای آیفون 6 و 6 پلاس
∎ همگام سازی شده با آیفون های 4 , 5 , 6 و 6 Plus
داستان های قرآنی 1.0 Update
2016-02-24 Version History
This update is signed with Apple’s latest signing certificate. No new features are included.
More
More Information
Price:
$1.99
Version:
1.0
Size:
16.3 MB
Release Date:
2016-02-24
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps