روایات امام کاظم روایات امام کاظم Not Available
Removed from the App Store
روایات امام کاظم

روایات امام کاظم

Amir Hessam Haidari Adli

1.0 for iPhone
$0.99
0

0 Ratings

Release Date

2016-02-24

Size

15.0 MB

Screenshots for iPhone

iPhone
روایات امام کاظم Description
موسی بن جعفر الکاظم، یا موسی کاظم ملقب به ابو ابراهیم، ابوالحسن و ابو عبدالله هفتمین امام شیعیان دوازده امامی بعد از پدرش جعفر صادق می باشد. موسی کاظم در روز ۷ صفر سال ۱۲۸ ه. ق. در ابواء (منطقه‌ای در میان مکه و مدینه ) به دنیا آمد. مادرش برده ای آزاد شده به نام حمیده بود که نامهای دیگری از قبیل حمیده بربریه و حمیده اندلسیه نیز برای او نقل شده‌است. اهل سنت به عنوان یک عالم دینی به کاظم احترام می گذارند. زندگی کاظم همزمان با زندگی خلفای عباسی منصور، هادی، مهدی و هارون‌الرشید بود. موسی کاظم چندین بار به زندان افتاد و عاقبت در زندان سندی بن شابک در بغداد از دنیا رفت. علی بن موسی الرضا امام هشتم شیعیان دوازده امامی و فاطمه معصومه از جمله فرزندانش می باشند.

موسی به خاطر صبر زیاد و به این دلیل که خشمش را فرو می خورده است، کاظم لقب گرفته است. همچنین به این دلیل که نسبت به کسانی که به او بد کرده بودند مهربان و بخشنده بوده است. به نوشته ی ابن خلکان، وقتی کسی از او بدگویی می کرد هدیه ای برایش می فرستاد. گفته می شود که مردی در حضور کاظم به جدش علی بن ابیطالب توهین کرد. همراهان کاظم خواستند به مرد حمله کنند که کاظم مانع شد. کاظم سپس به مزرعه ی مرد در خارج از مدینه رفت، مرد با دیدن امام شروع به داد و بیداد می کند که محصولش را لگد مال نکند. کاظم اما بی توجه به او نزدیک شده سلام کرده با خوشرویی پرسید چقدر پول صرف کاشت مزرعه کرده است. مرد پاسخ داد "صد دینار!" سپس پرسید "چه اندازه از آن برداشت خواهی کرد؟" مرد پاسخ داد که غیب نمی داند. کاظم پرسید "چه اندازه امیدواری از آن برداشت کنی؟" که مرد پاسخ داد "دویست دینار!" کاظم سیصد دینار به او داده گفت: "این سیصد دینار برای توست و محصولت هم برایت باقی است".

کاظم سپس مرد را ترک کرده به مسجد رفت و مرد را دید که زودتر از او به آنجا رسیده بود. مرد با دیدن کاظم برخاسته این آیه را بلند خواند که: "خدا بهتر می داند رسالتش را کجا قرار دهد."(قرآن 6:124) اصحاب کاظم از این تغییر رفتار متعجب شده دلیلش را پرسیدند و مرد جریان را برایشان تعریف کرد. سپس امام به اصحابش رو کرده گفت: "کدام راه بهتر بود؟ آنچه شما می خواستید یا آنچه من انجام دادم؟" موسی کاظم همچنین عبدالصالح خوانده می شد به این دلیل که علاقه اش به امور مذهبی بیشتر از امور سیاسی بود! معروف بود که کاظم پولهایی را در بین اهل مدینه توزیع می کرد با اینکه خودش وضعیت بهتری از آنها نداشت. موسی کاظم همچنین در بین شیعیان به باب الحوائج معروف است.
برنامه روایات امام کاظم حاوی بسیاری از داستان های نقل شده در تاریخ از امام موسی کاظم می باشد که برای شما گردآوری شده است .

∎ قابلیت به اشتراک گذاری تمامی مطالب در تمامی شبکه های اجتماعی
∎ قابلیت کپی کردن تمامی مطالب
∎ قابلیت جستجو در تمامی مطالب
∎ قابلیت جداسازی مطالب مورد علاقه در بخش علاقه مندی ها
∎ قابلیت ثبت آخرین بخش مطالعه شده برای مراجعه مجدد و ادامه مطالعه
∎ قابلیت جا به جا شدن بین مطالب برنامه در داخل صفحه مطالب
∎ دارا بودن منوی کناری برای دسترسی سریع به صفحات مختلف و امکانات برنامه
∎ رابط کاربری زیبا
∎ نصب بر روی آیفون , آیپد و آیپاد تاچ از فریمور 6.0 به بالا
∎ همگام سازی شده برای آیفون 6 و 6 پلاس
∎ همگام سازی شده با آیفون های 4 , 5 , 6 و 6 Plus
روایات امام کاظم 1.0 Update
2016-02-24 Version History
This update is signed with Apple’s latest signing certificate. No new features are included.
More
More Information
Price:
$0.99
Version:
1.0
Size:
15.0 MB
Genre:
Reference Books
Release Date:
2016-02-24
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps