AgroAssistant AgroAssistant Free Get
AgroAssistant

AgroAssistant

1.0 for iPhone, iPad
Free
0

0 Ratings

Update Date

2018-11-06

Size

23.7 MB

Screenshots for iPhone

iPhone
More Screenshots for iPad
AgroAssistant Description
Prezentujemy Państwu Aplikację AgroAssistant, której zadaniem jest innowacyjne wykorzystanie danych satelitarnych w procesie zarządzania produkcją rolną, celem osiągnięcia lepszych wyników tj. zwiększenia plonu i zmniejszenia kosztów.
Aplikacja AgroAssistant korzysta z doświadczeń i wiedzy budowanej przez zespół specjalistów od 2014 r. Nasze produkty oparte o dane satelitarne zostały zweryfikowane w terenie, a ich skuteczność została potwierdzona przez naszych partnerów i niezależnych użytkowników.
Zadaniem Aplikacji AgroAssistant jest dostarczenie komplementarnego narzędzia do zarządzania produkcją rolną, głównie w dużych gospodarstwach. Połączenie skuteczności aplikacji ze wsparciem doradców zewnętrznych firm, w tym m.in. TimacAgro jest kluczem do bardziej efektywnego zarządzania produkcją rolną. Zobacz jak nasze produkty pozwolą Ci wprowadzić oszczędności i w jaki sposób możesz zwiększyć swoje przychody.

Dane satelitarne są wykorzystywane w sektorze rolniczym (zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych) od początku lat 70-tych XX w., a dokładnie od roku 1972 kiedy NASA (Północnoamerykańska Agencja Kosmiczna) wprowadziła na orbitę pierwszego satelitę serii Landsat. Przez ostatnie 40 lat powstało 7 kolejnych satelitów serii Landsat, w tym operujący obecnie Landsat 8 oraz wiele innych satelitów, wyposażonych w aparaturę dedykowaną dla sektora rolnego. Jednak do roku 2015, kiedy Europejska Agencja Kosmiczna – ESA wystrzeliła najbardziej innowacyjnego satelitę optycznego Sentinel 2, dostępne dane satelitarne były albo za mało dokładne, albo zbyt drogie, zaś ich częstotliwość pozyskiwania pozostawiała wiele do życzenia.
Satelita Sentinel 2 łączy w sobie odpowiedź na wszystkie powyższe problemy: jego okres re-wizyty, czyli ponownego przelotu nad tym samym obszarem wynosi 5 dni, rozdzielczość pikseli wynosi 10 m, i co najważniejsze dane Sentinel 2 są dostępne bezpłatnie.
Ważną zaletą danych satelitarnych Sentinel 2, odróżniających je od danych np. z dronów, jest ich pozyskiwanie w trybie ciągłym. Oznacza to, że w każdej chwili, dla każdego miejsca na ziemi, można pozyskać dane zarejestrowane przez satelitę Sentinel 2 w okresie od lipca 2015 r.
Nasi klienci, po zarejestrowaniu swojej działki w aplikacji Agro-Assistant, otrzymają bazę produktów dla swoich pól, z okresu lipiec 2015 – dziś! Zweryfikuj skuteczność prowadzonych zabiegów agrotechnicznych, przeanalizuj produktywność swoich pól, oceń strukturę zasiewów oraz odszukaj fragmenty pól o słabszej kondycji. Wykorzystaj w pełni potencjał wieloczasowej analizy danych satelitarnych.

Czy wiesz, że oko ludzkie widzi tylko niewielki fragment promieniowania wysyłanego przez obiekty na ziemi, w tym rośliny? Rośliny odbijają w największym stopniu promieniowanie w paśmie zielonym, stąd widzimy je właśnie w takim kolorze. Promieniowanie czerwone jest przez nie natomiast pochłaniane, zaś podczerwień, której już nie rejestrujemy ludzkim okiem, jest przez nie silnie odbijana. Satelitarne wskaźniki wegetacyjne wykorzystują różnicę w odbiciu promieniowania czerwonego i podczerwonego przez rośliny i na tej podstawie, pozwalają analizować kondycję roślin stres wodny a nawet zawartość chlorofilu, bezpośrednio powiązaną z zawartością azotu. Co więcej wszelkie zmiany odbicia promieniowania czerwonego i podczerwonego przez rośliny świadczą o zmianie warunków wzrostu roślin, niedoborze składników odżywczych czy zaistnieniu czynników chorobotwórczych.
AgroAssistant 1.0 Update
2018-11-06 Version History
More
More Information
Price:
Free
Version:
1.0
Size:
23.7 MB
Update Date:
2018-11-06
Language:
English
More
You May Also Like