Ankara Geredeliler Derneği Ankara Geredeliler Derneği Free Get
Ankara Geredeliler Derneği

Ankara Geredeliler Derneği

Mirsoft Bilisim

1.0 for iPhone, iPad
Free
0

0 Ratings

Release Date

2017-10-28

Size

10.8 MB

Screenshots for iPhone

iPhone
More Screenshots for iPad
Ankara Geredeliler Derneği Description
Geredeliler Derneği Kuruluşu

Gerede Kültür sosyal ve Yardımlaşma Derneği Kısa adı Geredeliler Derneği Nisan 2015 yılında 68 kişiden oluşan kurucu üye ile faaliyetine başlamıştır.
Ankara’da Geredeliler adına STK dendiğinde ilk akla gelen GERKAV’dır. Çeyrek asrı yarıda bırakan GERKAV, ihtiyaç sahibi ve başarılı Yükseköğrenim gören öğrencilere burs temin eden bir kuruluşumuzdur. Türkiye’nin her yerinde yaşayan ve öğrenim gören Gerede nüfusuna kayıtlı öğrencilere hatırı sayılır sayıda burs vererek Türkiye genelinde ağırlığını hissettirmektedir.

2017 yılı itibari ile 510 öğrenciye burs temin eden GERKAV amacına uygun en iyi çalışmayı yapmaktadır. Fakat Hemşerilerimiz arasında Vakfın bu faaliyetinin yanında vakıftan sosyal, kültürel, hemşerilerimizi bir araya getirecek çalışmaların beklentisi içerinde olduğunu sizde bizde çok iyi biliyoruz. Fakat Vakıf tüzüğüne ve vakıf kültürüne bu tür faaliyetler uymamaktadır. Hemşerilerimiz tarafından bu beklentiyi sağlayabilmek adına ister resmi ister resmi olmayan dernekleşme düşüncesi GERKAV Vakfı Başkanımız M.Ziya Kahraman büyüğümüzle paylaşıldı. Vakıf bünyesinde gençlik kolları mı? Yoksa Genç işadamları gibi konular ele alındı ve işin açıkçası kamuoyu yoklaması sonuçları hakkında bilgi verildi. Vakıf Başkanımızın da bize vermiş olduğu destek ile çalışmalarımıza başladık. Öncelikle 25 kişilik bir çalışma gurubu ile geniş bir toplantı yapılması kararlaştırıldı. Yapılacak olan ilk toplantıya ilk etapta 160 kişi davet edildi. Toplantıya katılan 68 kişi ile dernekleşme düşüncesi enine boyuna tartışıldı. Toplantı sonrası katılan hemşerilerimizin hazırlanan tüzüğe imza atması ile kurucular kurulu oluşmuş olup Derneğimizin kuruluşu tamamlanmıştır. Kurucular kurulunun oy birliği ile Cafer ALAGÖZ Geredeliler Derneğinin Kurucu Başkanı olarak seçilmiştir. Hemşerilerimizin yoğun katılımı ile 12 Nisan 2015 tarihinde ilk Genel kurul toplantımızı gerçekleştirdik. Genel kurul sonucunda kurucu Başkan Cafer ALAGÖZ tekrar başkan seçilerek yeni yönetimi ile göreve başlamıştır.

Geredeliler Derneğinin amacı;

Gerede nüfusuna kayıtlı olan hemşerilerimizi üye yaparak tek bir çatı altında toplamak, Geredeli hemşerilerimizin kendi aralarındaki ilişkileri artırmak, hemşerilerimiz arasında yardımlaşma ve dayanışma bilincini geliştirmek, gençlerimizi çeşitli kültürel faaliyetler içine alarak örf, adet ve geleneklerimizi unutmamalarını sağlamak, hemşerilerimiz arasında ihtiyaç sahibi kişileri tespit edip imkanı olan üyelerimizin desteği ile ihtiyaçlarını karşılamak ve güzel GEREDE’mizi eski yıllarda olduğu gibi çeşitli organizasyonlarla Ankara’da tanınırlılığını artırmak.
Derneğimizin kuruluş düşüncesinin olduğu ilk günden bugüne hemşerilerimizin yoğun desteğini ve ilgisini her platformda görmekteyiz. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Geredeliler adına derneğimiz amacına uygun çalışmalarımızı ve faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz.
Bu süre içinde bizden desteklerini esirgemeyen tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz.
Ankara Geredeliler Derneği 1.0 Update
2017-10-28 Version History
More
More Information
Price:
Free
Version:
1.0
Size:
10.8 MB
Genre:
Education
Release Date:
2017-10-28
Developer:
Mirsoft Bilisim
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps