İLK TV

İLK TVFree

2.23.2for iPhone, iPod touch
ilimkultur televizyonu
Developer
113.7 MB
Size
Apr 25, 2023
Update Date
Education
Category
17+
Age Rating
Age Rating
4+
Apps in this category do not contain restricted content.
9+
Apps in this category may contain mild or occasional cartoon, fantasy or real-life violence, as well as occasional or mild adult, sexually suggestive or horrifying content and may not be suitable for children under 9 years of age.
12+
Apps in this category may contain occasional mild indecent language, frequent or intense cartoon or real-life violence, minor or occasional adult or sexually suggestive material, and simulated gambling, and may be for children under 12 years of age.
17+
You must be at least 17 years old to access this App.
Apps in this category may contain frequent and intense offensive language; Frequent and intense cartoon, fantasy or realistic violence: frequent and intense adult, scary and sexually suggestive subjects: as well as sexual content, nudity, tobacco, alcohol and drugs, may not be suitable for children under 17 years of age.
İLK TV Screenshots
İLK TV posterİLK TV posterİLK TV poster

About İLK TV

Yayın hayatına 01.01.2017 itibari ile başlayan İLKTV, bir İLKSEÇ VAKFI girişimidir. İNTERNET TELEVİZYONU olarak hizmet vermektedir. İçerik itibari ile DİNİ bir çizgisi olan televizyonumuzun hedefleri ;
Hali hazırda 8 adet Kur’ân-ı Kerîm Kursu, Akademi Yurdu, Koleji / Kreşi olan ve bu eğitim yuvalarında Bin 500’e yakın Kur’ân talebesine “Ehl-i Sünnet Ve’l Cemaat çerçevesinde” eğitim veren, bunlarla beraber yeni eğitim kurumlarının da projelerini yürüten İLKSEÇ VAKFI’nın faaliyetlerini duyurmak, %95 gibi bir oranda “İÇ YAPIM” olarak hazırlanan programlar ile Ümmet-i Muhammed’e İslâm’ı anlatmak, Terfikaya düşmeden, Ehl-i Sünnet Ve’l Cemaat çerçevesinde değişik görüşlere sahip de olsalar farklı Hocaefendilere programlarında yer vererek ümmeti bir arada tutmak ve kişilere değil Ümmet’e hizmet etmek, Tamamen kendi kadrosu üzerinden yayın yaparak, bu anlamda medya sahasına bilinçli ve inançlı kadrolar yetiştirmektir.
Show More

What's New in the Latest Version 2.23.2

Last updated on Apr 25, 2023
Old Versions
Canlı yayın problemi giderildi. Uygulama versiyonu güncellendi.
Show More
Version History
2.23.2
Apr 25, 2023
Canlı yayın problemi giderildi. Uygulama versiyonu güncellendi.
2.0.1
May 30, 2017
Bu uygulama Apple tarafından Apple Watch uygulaması simgesini göstermek üzere güncellendi.

- Hız problemi giderildi
- İkon güncellendi
- Anlık bildirim problemi giderildi
1.72
Jan 18, 2017

İLK TV FAQ

Click here to learn how to download İLK TV in restricted country or region.
Check the following list to see the minimum requirements of İLK TV.
iPhone
Requires iOS 13.1 or later.
iPod touch
Requires iOS 13.1 or later.
İLK TV supports English, Arabic, Azerbaijani, Dutch, French, German, Italian, Persian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Turkish

İLK TV Alternative

You May Also Like