MS Fizyoterapi 3D

MS Fizyoterapi 3DFree

8.6for iPhone, iPod touch
Serkan Yildirim
Developer
16.9 MB
Size
Apr 13, 2022
Update Date
Education
Category
17+
Age Rating
Age Rating
4+
Apps in this category do not contain restricted content.
9+
Apps in this category may contain mild or occasional cartoon, fantasy or real-life violence, as well as occasional or mild adult, sexually suggestive or horrifying content and may not be suitable for children under 9 years of age.
12+
Apps in this category may contain occasional mild indecent language, frequent or intense cartoon or real-life violence, minor or occasional adult or sexually suggestive material, and simulated gambling, and may be for children under 12 years of age.
17+
You must be at least 17 years old to access this App.
Apps in this category may contain frequent and intense offensive language; Frequent and intense cartoon, fantasy or realistic violence: frequent and intense adult, scary and sexually suggestive subjects: as well as sexual content, nudity, tobacco, alcohol and drugs, may not be suitable for children under 17 years of age.
MS Fizyoterapi 3D Screenshots
MS Fizyoterapi 3D posterMS Fizyoterapi 3D posterMS Fizyoterapi 3D posterMS Fizyoterapi 3D poster

About MS Fizyoterapi 3D

Bu uygulama fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü öğrencileri için Multipl Skleroz (MS)’de klinik uygulamalara örnekler vermek üzere, gerçeğe yakın senaryoları üzerinden hastalara ait kişisel bilgiler değiştirilerek hazırlanmıştır. Uygulamayı yaparken öncelikle hikayeyi dikkatle takip etmeli ve şikayetleri kaydetmelisiniz. MS santral sinir sistemini etkileyen ve çok sayıda belirtinin bir arada görülebildiği bir hastalıktır. Kapsamlı bir değerlendirme yapılması durumunda hastanın şikayetleri arasında yer almayan farklı bulgular da belirlenebilir. Bu uygulamada hikayede verilen bilgilere göre öncelikli olarak yapılması gereken değerlendirme yöntemlerine odaklanmanız beklenmektedir. Kapsamlı değerlendirme içeriğinde yer alan diğer değerlendirmelerin yapılabileceği ancak öncelikli olanları seçmeniz gerekmektedir. 3 denemeden sonra oluşturmanız beklenen tam liste size sunulacaktır. Değerlendirme sonucunda oluşan problem listesine göre uygun olabilecek fizyoterapi yaklaşımlarını ve önerileri belirleyiniz.
Show More

What's New in the Latest Version 8.6

Last updated on Apr 13, 2022
Version History
8.6
Apr 13, 2022

MS Fizyoterapi 3D FAQ

Click here to learn how to download MS Fizyoterapi 3D in restricted country or region.
Check the following list to see the minimum requirements of MS Fizyoterapi 3D.
iPhone
Requires iOS 12.0 or later.
iPod touch
Requires iOS 12.0 or later.
MS Fizyoterapi 3D supports English

MS Fizyoterapi 3D Alternative

You May Also Like

Get more from Serkan Yildirim