TRANSPORT EXPO

TRANSPORT EXPO

Free
2.2for iPhone
AppSisto
Developer
Oct 3, 2016
Update Date
Business
Category
Age Rating
4+
Apps in this category do not contain restricted content.
9+
Apps in this category may contain mild or occasional cartoon, fantasy or real-life violence, as well as occasional or mild adult, sexually suggestive or horrifying content and may not be suitable for children under 9 years of age.
12+
Apps in this category may contain occasional mild indecent language, frequent or intense cartoon or real-life violence, minor or occasional adult or sexually suggestive material, and simulated gambling, and may be for children under 12 years of age.
17+
You must be at least 17 years old to access this App.
Apps in this category may contain frequent and intense offensive language; Frequent and intense cartoon, fantasy or realistic violence: frequent and intense adult, scary and sexually suggestive subjects: as well as sexual content, nudity, tobacco, alcohol and drugs, may not be suitable for children under 17 years of age.
TRANSPORT EXPO Screenshots
TRANSPORT EXPO posterTRANSPORT EXPO posterTRANSPORT EXPO poster

About TRANSPORT EXPO

TRANSPORT EXPO 2016 představí novinky a vše důležité týkající se nákladní dopravy a přepravy osob od užitkových vozidel až po trucky a autobusy. Budou se zde také prezentovat výrobci a poskytovatelé služeb, jejichž činnosti souvisejí se silniční dopravou. Jedná se například o výrobce a dodavatele pneumatik, dílů pro vozidla, olejů a maziv, vybavení servisů a servisní techniku, leasingové a další finanční služby, oblast pojištění vozidel a dopravy, ale také o nejmodernější oblast alternativních pohonů od LPG, CNG, LNG až po hybridy a elektropohony. Na výstavě se tak představí to nejlepší, co současný trh nabízí spolu s nejnovějšími trendy a směry budoucího vývoje. Tuto oblast podpoří také doprovodný program, který nabídne cyklus přednášek a konferencí nejen pro odborníky. Bohatý program bude také pro širokou veřejnost, například možnost vyzkoušet řadu exponátů přímo v praxi nebo se stát přímými účastníky vyhlášení odborných anket.
Show More

What's New in the Latest Version 2.2

Last updated on Nov 2, 2016
Old Versions
bug fixes
Show More
Version History
2.2
Nov 2, 2016
bug fixes

TRANSPORT EXPO FAQ

Click here to learn how to download TRANSPORT EXPO in restricted country or region.
Check the following list to see the minimum requirements of TRANSPORT EXPO.
iPhone
TRANSPORT EXPO supports English

TRANSPORT EXPO Alternative

You May Also Like

Get more from AppSisto