Elif Ba Oynayarak Öğren Elif Ba Oynayarak Öğren Free Get
Elif Ba Oynayarak Öğren

Elif Ba Oynayarak Öğren

1.4 for iPhone, iPad
Free
0

0 Ratings

Release Date

2019-09-20

Size

26.6 MB

Screenshots for iPhone

iPhone
More Screenshots for iPad
Elif Ba Oynayarak Öğren Description
Kur'an-ı Kerim öğrenmek isteyenlerin yapması gereken ilk çalışma elifba okuma (Arap harflerini öğrenme) çalışması olacaktır.

Bu uygulamamız ile Arap alfabesindeki harfleri duyarak ve görerek öğrenebilirsiniz. Alfabe öğrenme bölümünde dokunduğunuz harfin Latin harfleriyle yazımını görecek, aynı zamanda telaffuzunu işiteceksiniz.

Duyarak ve görerek öğrenme (oyun) bölümünde, okunuşunu duyacağınız harfi dokunarak göstermeniz gerekmektedir. Harfleri işiterek öğrenmeniz çok kolaylaşacak.

Değişik zorluk seviyeleri içeren hafıza oyunu bölümlerinde ise hem eğlenceli vakit geçirecek hem zihninizi geliştirecek hem de Arapça harfleri öğrenmiş olacaksınız. Bu yönüyle ileri yaştaki insanlar için de faydalıdır.

Hafıza oyunu oynamak isteyenler, sadece hafıza oyunu oynayarak geçirecekleri zamanda aynı anda Arap harflerini de iyice tanıyabilirler. Bu şekilde zihin gelişimi için faydalı oyun oynamış olurken, aynı zamanda Kur'an-ı Kerim öğrenmenin de temelini atmış olabilirsiniz.

Hafıza oyunu: Aynı olan 2 harfi bulmaya çalışın.

Ve eğlenceli bir oyun bölümü daha! Okunuşunu duyacağınız 4 harfi, duyduğunuz sıra ile tekrarlamaya çalışın. Uygulamamız bu bölümde, ekrana gelecek harflerden rastgele 4 tanesini okuyacaktır. Harfleri dikkatli takip edin. İşiteceğiniz bu harfleri, aynen işittiğiniz sıra ile bulmaya çalışacaksınız. Hem işitsel hem de görsel hafıza gelişimi ile Arap alfabesini öğrenmeyi sağlayın.

Açıklama: Uygulamamız Arap alfabesini çeşitli oyunlarla tanıtmak ve eğlenerek temel düzeyde öğretmek amacıyla hazırlanmıştır. Hocamızın seslendirmesi mahreçlere uygun olsa da uygulamamız mahreçleri öğreten ileri düzey dersler içermemektedir.

İstek ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz. Eğer uygulamamızı beğenirseniz değerlendirme ve yorumlarınızdan memnuniyet duyarız.
Elif Ba Oynayarak Öğren 1.4 Update
2019-09-20 Version History
-Çocuk seslendirmesine ilaveten doğru mahreçler ile seslendirme seçeneği. (Mısırlı hafız hocamızın seslendirmesiyle...)
-Tasarım düzenlemeleri,
-Performans iyileştirmeleri içerir.
More
More Information
Price:
Free
Version:
1.4
Size:
26.6 MB
Genre:
Education Games
Release Date:
2019-09-20
Developer:
Mahmut Kok
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps