Ezzan

Ezzan

3.0.3 for iPhone, iPad
Free
0

0 Ratings

Update Date

2019-05-01

Size

51.0 MB

Screenshots for iPhone

iPhone
More Screenshots for iPad
Ezzan Description
Ezzan, kullanıcı dostu arayüzleriyle, herkesin ezan vakitlerini kolayca takip edebilmesini sağlayan türkçe dil destekli islámi bir uygulamadır. Tüm Dünya şehirlerinden ilçelerine kadar her konum için doğru vakitleri bildirir. 
Ayrıca kıblenin yönünü —cihazınızın konum özelliğini kullanarak— tayin edebilir ve harita üzerinden yakınınızdaki cami ve mescitleri görüntüleyebilsiniz. Yalnızca Razaman ayında kullanıma açılan sayfamız ile de sahur ve iftar saatlerini rahatça takip edebilirsiniz.

• Vakit Listesi
Ezzan, uygulamayı açtığınız anda, o anki konumunuz üzerinden namaz vakitlerini gösterir. Ardından, 30 gün boyunca bağlantınız olmasa bile, ezan vakitlerini kontrol edebilmeniz için kayıtları uygulamanızın içinde saklar. 
Bildirim almak istediğiniz vakitlerin yanındaki ikonlar sayesinde, bir sonraki ezan vakti girmeden 30 dakika öncesine kadar bildirim alabilirsiniz. 
Her vaktin kolayca anlaşılabilmesi için, o vakitlere uygun arkaplan görselleri ile daha okunabilir bir arayüze sahiptir. 
Hicri takvim ve miladi takvim kolayca görüntülenebilir alanlara konuşlandırılmıştır.

• Kıble Pusulası
Kıblenin yönü bulunduğunuz konuma göre saptanır ve size pusula görseli ile birlikte anlık olarak gösterilir. Ayrıca bulunduğunuz konumdan kıblenin açısını da pusulanın haricinde rakam olarak görüntüleyebilirsiniz.

• Yakındaki Camiler
Harita üzerinde bulunduğunuz konum ve seçebileceğiniz 3 uzaklık birimi baz alınarak, cami sonuçları nokta olarak gösterilir. Harita üzerindeki bu noktalara dokunarak camilerin isimlerini görebilir, bu noktalara —uygulama içinden— yol tarifi alabilir ve bu noktaları direkt olarak harita uygulamanız ile açabilirsiniz.

• 'Bugün' Sekmesi
Cihazınızda ne görüntülüyor olursanız olun, yukarıdan çekme hareketiyle açacağınız 'Bugün' —veya 'Today' Widget— sekmesi ile bir sonraki ezan vaktine ne kadar kaldığını ve bu vakte bir alarmınızın kurulu olup olmadığını görebilirsiniz.

• 3D Touch Menüsü
Apple'ın en yeni cihazlarında bulunan 3D Touch özelliğini kullanarak, Ezzan uygulamasını açmanıza gerek kalmadan, ana ekran üzerinden de hangi menüye geçeceğinizi seçebilirsiniz. Bu işlem uygulamayı açıp, sizi seçtiğiniz menüye götürecektir.

• Core Spotlight
Apple'ın core spotlight özelliği aradığınızı bulmanız konusunda size yardımcı olur. Ana ekrandaki arama özelliğini kullanarak, Ezzan uygulamasıyla ilgili olabileceğini düşündüğünüz —ezan, akşam, kıble gibi — kelimeleri türkçe karakter farketmeksizin yazıp, sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu sonuçlar size vakitleri, uygulamayı açmanıza gerek kalmadan gösterir.

• Split Screen
Apple split screen özelliği ile iki uygulamayi aynı anda kullanmanıza olanak sağlar. Ezzan uygulaması da bu özelliği destekler. Siz başka bir uygulama kullanıyor olsanız bile ekranınızın istediğiniz bir köşesine Ezzan uygulamasını konuşlandırabilirsiniz.

• Geri Bildirim Ekranı
Artık istek, öneri ve hatalarınızı bize Geri bildirim ekranından ulaştırabilirsiniz.

• Yatay Ekran Desteği
Uygulamada ki bütün ekranları yatay olarak görüntüleyebilir, özel olarak hazırlanmış tasarımları ile farklı bir deneyim elde edebilirsiniz.

Ezzan, hayatınızı kolaylaştırmak için güncellemelere devam edecek. Uygulamamızı kullanarak veya App Store üzerinden puan vererek bize destek olabilir ve gelişmemize yardımcı olabilirsiniz.
Ezzan 3.0.3 Update
2019-05-01 Version History
Bug fixes.
More
More Information
Price:
Free
Version:
3.0.3
Size:
51.0 MB
Update Date:
2019-05-01
Developer:
Gorkem Karahan
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps