Kalplerin Keşfi İmam Gazali Kalplerin Keşfi İmam Gazali Free Get
Kalplerin Keşfi İmam Gazali

Kalplerin Keşfi İmam Gazali

mehmet ali bayram

1.0.2 for iPhone
Free
0

0 Ratings

Update Date

2019-01-05

Size

35.1 MB

Screenshots for iPhone

Kalplerin Keşfi İmam Gazali Description
Delillerle İslamiyet Uygulama İçeriği;

*Günlük dini makalerler,
*Dini Sohbetler
a)Kalplerin keşfi,
b)Nihat hatipoglu sohbetleri,
c)Timurtaş uçar hoca vaazları,

*Medrese dersleri Arapça/Türkçe/Sesli Anlatım
1-Dijital sarf
2-Emsile
3-Bina
4-İzzi
5-Avamil Birgivi
6-Avamil Cürcani
7-Ecrumiyye
8-Kavaid
9-Şeyhul Muğni
10-İzhar vs..

*Münazara odaları


Konularıyla zaten kapsamlı ve geniş olan bu eserin en zengin malzemesi ayet ve hadisler olduğu için okurken herhangi bir kitabı okur gibi değil, kendinizi Allah ve Allah Resulü (aleyhissalatu vesselam) ile karşılıklı konuşuyormuş gibi hissedeceksiniz. İmam Gazali, her müslümanın zorunlu olarak bilmesi ve uygulaması gereken bilgileri içeren Kalplerin Keşfi kitabında, Allah Teala'nın sözü olan Kur'an'dan ve örnek insan olarak gönderdiği Allah Resulü (aleyhissalatu vesselam)'dan sözlere sıklıkla yer verdiği için, dinini hem zahir hem de batın taraflarıyla kusursuz ve eksik bir şekilde yaşamak isteyenlere ithaf ediyor.

Kalplerin KeşfiBazı insanlar vardır, doğduğu zamana ait değildir. Çağların ötesinde yaşarlar. Onlar ışık olur, çevresini aydınlatırlar. Allah'tan başkasını terk ederek hem maddi, hem de manevi dünyanın mutluluğunu insanlara açtığı kitabıyla bizleri buluşturan İmam Gazali o insanlardan. Mum olmuş erimiş, yanmak vaktinde yaşamış, başkalarının yanmasını engellemeye çalışmıştır. Bugün moda olmuş tabirlerin (kişisel gelişim, empati vs.) aslında bilinmeyen şeyler olmadığını bu kitapla genç nesil ve tüm insanlığa göstermiştir. İmam Gazali, bu eseriyle, sadece bu toprakları değil bütün dünyayı aydınlatmaya devam ediyor. Yolda kalmışları, yolunu şaşırmışları, kafası karışıkları varlığın hakikatine çağırıyor. 9 küsur yüzyıl önce söylediği sözlerin yankısı artarak sürüyor. İnsanlığa inancın gerçek güç olduğunu öğretiyor.

Özellikle, gitmedik hastane ve doktor bırakmayan, bu yolda servetler harcayan ve gece-gündüz şifa isteyen hasta, borç yükü altında ezilen, hesapları alt üst olan ve kurtulmak isteyen borçlu, aç ve açıkta olan,yoksulluğun ağır yükü altında ezilen, helalinden rızk isteyen fakir, hakkı elinden alınan, maneviyatı kırılan Allah'ın yardımına muhtaç, çaresiz mazlum, başarısızlıktan korkan ve başarı isteyen talebe, günah bataklığına saplanan, nefis ve şeytana mağlup, din ve dünyasını kayıp etmekle karşı karşıya kalan günahkâr, gam ve kedere müptela ve içinde bulunduğu durumdan kurtulmak isteyen dertli kimseler…

Kitapta neler var?

Bu kitapta neler bulabileceğinize gelince: Allah Teala'yı sevmek, unutmamak ve zikretmek, Allah Teala'ya itaat etmek, sabretmek, nefis ve şeytandan sakınmak, tevbe etmek, emanete riayet etmek, namazı tam kılmak ve huşu duymak, iyiliği emretmek ve kötülüğü nehyetmek , merhamet etmek, gıybet ve koğuculuktan sakınmak, zina fuhşundan uzak durmak, vermek, ana-baba ve akraba haklarına riayet etmek, uzun emel taşımamak, ölümü Hatırlamak, kötüKalplerin Keşfi olan dünyayı terk etmek, malı sevmemek, fakirliği hoş görmek, zalimlere meyletmemek, sur'un üflenmesiyle ölmek ve dirilmek, kıyamet gününde hakları ödemek, hesabı ve ötesini düşünmek, şükretmek, kibirli olmamak, tefekkür etmek, ölümün acısını düşünmek, kabri ve kabir sualini düşünmek, farz namazları kılmanın sevap ve faziletleri, zulmetmemek, yetime zulmetmemek, tevazu göztermek ve kanaat etmek, dünyanın aldatıcığı ve kötülüğü, sadaka vermenin fazileti, müslümanların ihtiyaçlarını görmenin fazileti, abdest ve namazın faziletleri, kıyamet günü'nün halleri, kibir ve ucb'un kötülüğü, yetime iyilik etmek, haram yememek, , Kur'an tilaveti, ilim ve alimlerin fazileti, güzel ahlak'ın fazileti, gülmek ve ağlamak, Allah Resulü'nün giyim- kuşamı,anne-baba ve evlat hakları, komşuluk hakları, Allah Resulunun isra ve miracı, içki içmenin kötülüğü, karı-koca hakları, cihadın fazileti, şeytan'ın hilesi, sema'-bid'at, faziletli aylar ve günler, Allah Resulü'nün vefatı olmak üzere bir çok konuda fikir sahibi olacaksınız.
Kalplerin Keşfi İmam Gazali 1.0.2 Update
2019-01-05 Version History
More
More Information
Price:
Free
Version:
1.0.2
Size:
35.1 MB
Genre:
Education
Update Date:
2019-01-05
Developer:
mehmet ali bayram
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps