NEST - Board Game NEST - Board Game Not Available
Removed from the App Store
NEST - Board Game

NEST - Board Game

Jiri Volek

1.2.1 for iPhone, iPad
Free
0

0 Ratings

Update Date

2018-03-02

Size

25.9 MB

Screenshots for iPhone

iPhone
More Screenshots for iPad
NEST - Board Game Description
NEST - a strategy game for 2 players - remotely resembling chess.
A great bird’s nest is a battlefield. Each player tries to win a fight for the nest by surrounding a small defenseless chick with their various bird soldiers - while trying to protect their own.

How to win?

Victory can only be achieved in one way. You have to surround the enemy’s chicken from all six sides of these hexagons. No matter if it’s surrounded by soldiers of only one team or both - the only important thing is the absolute encirclement on all sides! Which means the immediate victory of a player whose chicken will find at least one free field around itself.


-----------------------------------------------------------------------------
Úvod
Jedná se o strategickou hru pro 2 hráče, která může vzdáleně připomínat šachy. Máme zde bojiště, kterým je veliké ptačí hnízdo. Do hnízda se na povel hráčů slétají rozliční ptáci, jelikož se v něm líhnou lahodná kuřátka. Ptačí tým každého z hráčů hned v rané fázi hry jedno vylíhnuté kuřátko kontroluje, avšak to nestačí a tu začíná lítý boj o protivníkovo kuře, na kterém si právě tvoji ptačí vojáci chtějí smlsnout. Tak do boje!
O co ve hře běží
Vítězství lze dosáhnout jediným způsobem a to tak, že obklíčíme protivníkovo kuře - obsadíme ho ze všech šesti stran, které má šestihran. Pokud některé z kamenů kolem poraženého kuřete budou ze stejného týmu, dobře mu tak. Důležité je pouze absolutní obklíčení, které znamená okamžité vítězství hráče, jehož kuře kolem sebe alespoň jedno volné pole najde.
Základní pravidla
- Hráči se střídají po jednom tahu. Tahem může být nasazení nového kamene nebo pohyb s kamenem již nasazeným.

- První nasazený kámen začínajícího hráče patří do středu bojového pole. První kámen druhého hráče je třeba umístit na dotek protivníkova prvního kamene.

- Každý nový kámen (kromě úplně prvního kamene), musí být přiložen pouze k mým již nasazeným kamenům a zároveň se nesmí dotýkat žádného protihráčova kamene.

- Až do tahu číslo čtyři je hráčům povoleno pouze nasazování kamenů, nikoliv jejich vlastní pohyb. Od čtvrtého tahu dále je možné tah využít jedním ze zmíněných způsobů dle hráčova uvážení.

- Všechny kameny jsou vždy alespoň jednou stranou žetonu spojeny a dohromady utváří ono hnízdo. Jakýkoliv tah, který by toto pravidlo porušil, není možný.
NEST - Board Game 1.2.1 Update
2018-03-02 Version History
Now you can show/hide hints.
Watch video tutorial via added link.
Join our fan group on facebook (see our web pages).
More
More Information
Price:
Free
Version:
1.2.1
Size:
25.9 MB
Update Date:
2018-03-02
Developer:
Jiri Volek
Language:
Czech English
More
You May Also Like
Developer Apps