Siyerüs Sahabe Siyerüs Sahabe Free Get
Siyerüs Sahabe

Siyerüs Sahabe

Mehmet Emrullah INCEARIK

1.0 for iPhone, iPad
Free
0

0 Ratings

Release Date

2018-02-01

Size

26.9 MB

Screenshots for iPhone

More Screenshots for iPad
Siyerüs Sahabe Description
Biz, bu proje ile onları güzelleştirmedik. Onlarla bu projeyi güzelleştirdik. İşte, gökteki yıldızlar misali gibi olan Sahâbeleri anlatmaya çalıştığımız bu proje, eğer, güzel olmuşsa, bu güzellik elbetteki en başta güzeller güzeli olan sevgili Peygamberimiz, ve O’nun Aziz Sahâbileridir. Böylesine çaplı bir projenin meydana gelebilmesi için, yaptığımız 20 yıllık uzun çalışmamızı, şöyle özetleyebiliriz:

Herhangi bir Sahâbe’yi anlatmaya başlarken ilk önce, doğru ve çok kolay anlaşılsın diye o sahabe hakkında elde edebildiğimiz bilgilerden yola çıkarak, bir sayfalık bir kimlik çıkardık. O sahabe hakkında, kimlikteki bilgi yerini doldurulacak bilgi varsa o bilgileri özet yazdık. Şayet bilgi yoksa, oraya; Bilgi yok dedik. O bilgi ihtilaflı ise; İhtilaflıdır dedik. Bu kimlikte gördüğümüz luzum üzerine şuna dikkat ettik: Adı geçen sahabenin türkçe söyleniminde ismin manasını değiştiren telafuz hataları oluşmasın diye o sahabenin isminin altına arabça harflerle ismini yazdık.

Daha sonra; O Sahabe hakkında elimizde var olan doğru bilgiler ışığında hayatını anlatmaya doğumundan veya çocukluğundan başlayarak, daha sonra Müslüman oluşunu, evliliklerini, âile bireyleri hakkında doğru bilgileri aktarıb, ibretlerle dolu, örneklik arzeden ve bir o kadar da feyizli olan menkibelerini bir araya getirib siz kıymetli okurlarımıza sunmaya çalıştık.

Bu, çalışmalarımız, esnasında herşeyi bitirdik, veya birçok şeyler yaptık demek, asla istemiyoruz. Bu, zaten mümkün değildir. Ancak vus’atımız kadar gayret sarfetmeye çalıştık. Takriben onyedi yıl kadar süren titiz bir araştırma ve çalışmadan sonra, buna muvaffak olabildiysek, yüce Allâh’a, sonsuz Hamd ve Senâ ederiz.

Özellikle Türkiye’de Türkçe’ye tercüme edilmiş olan Sahabe-i kirâm’ın hayatlarını anlatan çok değerli müelliflerin, mütercimlerin eserlerinden azami derecede istifade etmeye çalıştık. Bununla istedik ki; değerli okuyucumuzun kolaylıkla ulaşabileceği kaynaklar olsun. Okuyucuya ulaşamadığı çok kaynak göstererek projenin hacmini arttırmak istemedik. Buna muvaffak olabildiysek, bu muvaffakiyetin tamamı, yüce Allâh’ın fadlı keremidir.

Siyerû’s Sahâbe'de kullanılan tüm içerik Ümmet-i Muhammed'indir. İstediğiniz yerde kullanabilirsiniz lakin ticari amaçla kullanılması yasaktır.

Siyerû’s-Sahâbe adlı 1001 Sahâbe’nin hayatlarını içeren bu güzel eseri Sahâbe-i Kirâm’ı seven tüm Müslüman kardeşlerimizin istifadelerine sunuyor, ve dualarını bekliyoruz.

Tüm noksanlık ve kusur nefsimizdendir. Başarı ise Allâh’dandır!
Siyerüs Sahabe 1.0 Update
2018-02-01 Version History
More
More Information
Price:
Free
Version:
1.0
Size:
26.9 MB
Genre:
Education Books
Release Date:
2018-02-01
Language:
English
More
You May Also Like