Tarihte İlkler (%100 Öğren) Tarihte İlkler (%100 Öğren) Free Get
Tarihte İlkler (%100 Öğren)

Tarihte İlkler (%100 Öğren)

Mahmut Kok

1.0 for iPhone, iPad
Free
0

0 Ratings

Release Date

2019-01-10

Size

16.6 MB

Screenshots for iPhone

More Screenshots for iPad
Tarihte İlkler (%100 Öğren) Description
Tarih öncesi devirlerden Cumhuriyet dönemine kadar yüzlerce ilk elinizin altında.

>> Öğrenci kardeşlerimizin halinden anlıyoruz. :) Uygulamamız tamamen ücretsiz ve reklamsızdır. Tüm bilgiler uygulama içinde tanımlıdır, internet gerekmez.

Uygulamamız ile değişik seçeneklerden yararlanacak ve bu bilgileri kalıcı olarak öğrenebileceksiniz.

Tarih öncesi çağlar, ilk çağ uygarlıkları, eski Türk tarihi, eski Avrupa tarihi, Osmanlı İmparatorluğunun tüm dönemleri ile Cumhuriyetin ilk yıllarına ait ilkler yer almaktadır. (İslam Tarihi daha sonra eklenecektir.)

Ana ekranın sağ üst köşesinden seçim yapın!
Uygulamamızda tüm bu bölümler ayrı ayrı tasniflenmiştir. Uygulamamızı kullanırken dilediğiniz bölüm veya bölümleri seçebilirsiniz. Bu sayede sadece çalışmak istediğiniz dönemlere ait bilgiler karşınıza çıkar. Dilediğiniz zaman bölümlerde değişiklik yapabilirsiniz. (Bilgi ve şıklar, seçtiğiniz konular arasından rastgele geleceği için birden fazla dönem seçmeniz durumunda birbiriyle ilgili dönemleri seçmenizi öneriyoruz.)


Öğrenme durumunuzu öğrenmek için Başarı Yüzdeli Listemizi kullanabilirsiniz. Hangi sorunun kaç defa sorulduğunu ve yüzde olarak ne kadarına doğru cevap verdiğinizi takip edebilirsiniz.

Farklı eşleştirme bölümü ile verilen bilgi ile ilgili cevabı eşleştirebileceksiniz. %100 öğrenmek için günde biraz vakit ayırın. Eşleştirme ve Doğru Yanlış bölümlerimiz bilgi yarışması gibi tasarlanmış olsa da diğer cevaplar rastgele seçildiğiden dolayı cevapları bulabilmeniz için biraz dikkatli olmanız yeterli olacaktır. Bu bölümleri mükemmel bir test olarak değil, farklı bir öğrenme yöntemi olarak kabul edin.

Cevabı Gör bölümünde, size verilen bilginin doğru cevabını düşünüp bulmaya çalışın. Cevabı Gör düğmesine dokunarak cevabı görebilirsiniz.. Eğer doğru cevabı hatırlayamazsanız bir süre düşünüp hafızanızı zorlayın. Zorlayarak bulduğunuz cevaplar %100 öğrenmeye en yakın cevaplardır.

Tarihte ilkler hakkında bugüne kadar hiçbir bilginiz yoksa, Başarı Yüzdeli Liste bölümünden tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bölümü arada sırada okuyabilirsiniz. Bu okuma size bir aşinalık kazandıracaktır; ama %100 öğrenmeyi bu şekilde sağlamanız çok zor! Uygulamamızdaki diğer bölümleri kullanarak bilgileri kalıcı hale getirebilirsiniz.

Bilgi Kartları bölümümüzde, uygulamamızda yer alan bilgileri güzel bir arkaplan resmi eşliğinde takip edebilirsiniz.

Bilgileri, sınavlara hazırlanan arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz için farklı seçenekler ekledik. İsterseniz Bilgi Kartları bölümünde isterseniz resimli mesaj olarak, isterseniz sadece metin olarak paylaşım yapabilirsiniz.


Test (Çoktan Seçmeli) bölümünde her seferinde size rastgele sorulan 10 soruyu doğru cevaplamaya çalışın. Bu bölüme her girişinizde sorular ve şıklar değişmektedir. Aynı sorular sorulduğunda diğer şıklardaki cevaplar ve sorunun doğru cevabının olduğu şık değişir. Bu sayede ezbere kaçmadan öğrenme sağlayabilirsiniz. (Açıklama: Test bölümünde sorular ve şıklar rastgele gelmektedir. Bu nedenle şıklarda, sorulan soru için caydırıcı olmayan seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Burada amaç farklı yöntemlerle öğrenmeyi kalıcı kılmaya çalışmaktadır. Bu bölümde verilen soru ve şıklar, gerçek sınavlardakine uygun olmayabilir.) Dikkat: Testi başlattığınız anda sorular veritabanına 'soruldu' olarak işaretlenir, 'değerlendir' işleminde sonra doğru cevaplar eşleştirilir. Bu nedenle yüzdelik durumunuzu doğru şekilde görebilmeniz için başlattığınız testi mutlaka bitirmeye çalışmalısınız.

Liste bölümü dışındaki tüm bölümlerde bilgiler rastgele gösterilmektedir. Bu sayede ezber sırası gibi monoton bir durumla karşılaşmazsınız.

Edebiyatta ilkler uygulamasından sonra bu uygulamamız da umarız faydalı olur. Görüş ve önerilerinizi almaktan memnun oluruz. Sınavlara hazırlanan tüm arkadaşlarımıza başarılar dileriz.
More Information
Price:
Free
Version:
1.0
Size:
16.6 MB
Release Date:
2019-01-10
Developer:
Mahmut Kok
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps