Zalecenia żywieniowe w onkologii Zalecenia żywieniowe w onkologii Not Available
Removed from the App Store
Zalecenia żywieniowe w onkologii

Zalecenia żywieniowe w onkologii

VM MEDIA SP Z O O VM GROUP SPOLKA KOMANDYTOWA

1.0 for iPhone
Free
0

0 Ratings

Release Date

2014-08-07

Size

3.4 MB

Screenshots for iPhone

Zalecenia żywieniowe w onkologii Description
Aplikacja oparta jest o żywienie w chorobie nowotworowej - zasady postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w 2013 roku, zalecenia opublikowane w Czasopiśmie Onkologia w Praktyce Klinicznej, tom 9, numer 6, s. 209-215, autorstwa: Stanisław Kłęk, Małgorzata Misiak, Aleksandra Kapała, Jerzy Jarosz.

Niedożywienie i jego następstwa znamiennie zmniejszają skuteczność leczenia onkologicznego, natomiast prawidłowo stosowane leczenie żywieniowe, może te statystyki poprawić.

Zgodna ze standardami interwencja żywieniowa wymaga oceny: stanu odżywienia, rodzaju zaburzeń, wskazań do leczenia i zapotrzebowania na składniki odżywcze, ich podaży wybraną drogą według przygotowanego programu, wreszcie stałego monitorowania przebiegu leczenia i jego wyników. Powikłania leczenia żywieniowego występują w około 20% przypadków, ale zazwyczaj nie są groźne i łatwo poddają się kontroli.

Omawiane leczenie znajduje także swoje miejsce w szczególnych sytuacjach klinicznych, na przykład u chorych w okresie okołooperacyjnym, u osób poddawanych chemio- lub radioterapii, a także w fazie opieki paliatywnej. Nigdy nie należy zapominać o prawidłowym poradnictwie dietetycznym, które powinno być stosowane u każdego pacjenta z rozpoznaniem nowotworu złośliwego, niezależnie od fazy choroby. W porównaniu z żywieniem sztucznym jest to interwencja najprostsza, najtańsza i najbezpieczniejsza dla chorego.
More Information
Price:
Free
Version:
1.0
Size:
3.4 MB
Release Date:
2014-08-07
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps