خاطرات حجت الاسلام قرائتی خاطرات حجت الاسلام قرائتی Not Available
Removed from the App Store
خاطرات حجت الاسلام قرائتی

خاطرات حجت الاسلام قرائتی

Amir Hessam Haidari Adli

1.0 for iPhone
$0.99
0

0 Ratings

Update Date

2016-02-24

Size

15.5 MB

Screenshots for iPhone

iPhone
خاطرات حجت الاسلام قرائتی Description
حجت الاسلام و المسلمين محسن قرائتي در هشتم دي ماه 1324 در شهر كاشان ديده به جهان گشود. پدرش، شيخ علينقي قرائتي، از بازاريان خوشنام و مذهبي شهر بود. شهرت قرائتي از اين جهت به اين خانواده داده شده بود كه پدر شيخ علينقي قرائتي در دوره رضاشاه با برگزاري مراسم قرائت قرآن در خانه ها به احياي سنت ها و مفاهيم ديني همت مي گماشت. حاج شيخ علينقي نيز با وجود اشتغال در بازار، سيره پدر را پي گرفت و علاوه بر آموزش قرآن، در احياي مساجد و تكاياي مخروبه فعال بود. از همين رو وي علاقه مند بود محسن نيز به تحصيل علوم ديني بپردازد.

براين اساس محسن قرائتي در سن چهارده سالگي به اصرار پدر وارد حوزه علميه كاشان به رياست آيت الله حاج شيخ جعفر صبوري قمي شد. وي علاوه بر تحصيل مقدمات، در جلسات تفسير قرآن توسط آيت الله حاج شيخ علي آقا نجفي شركت مي كرد. جلساتي كه موجب پيوند وي با قرآن شد. يك سال بعد (1339) براي تكميل تحصيلات خود به قم عزيمت كرد. در اين شهر در مدارس ديني آيت الله گلپايگاني و خان مشغول تحصيل شد. در مدت تحصيل، چندي به نجف اشرف رفت و به تحصيل رسائل و مكاسب پرداخت. مدتي هم در حوزه علميه مشهد به فراگيري علوم ديني مشغول شد. پس از طي دروس سطح عالي در درس خارج فقه حاضر شد.

حجت الاسلام محسن قرائتي از دوره تحصيل لمعه به مطالعه تفسير مجمع البيان همت گماشت. از همان زمان، مطالعات و مباحثات تفسيري خود را يادداشت مي كرد. افرادي چون آيت الله قربانعلي دري نجف آبادي و شهيد نورالله طباطبايي نژاد وي را در مباحثات تفسيري همراهي مي كردند. توشه او در مطالعات تفسير موجب شد چون از تصميم آيت الله ناصر مكارم شيرازي براي نگارش تفسير به زبان فارسي آگاهي يافت، داوطلب همكاري در گروه نويسندگان آن شود. اين همكاري به مدت پانزده سال ادامه يافت و حاصل آن تفسير نمونه است. بعدها حجت الاسلام و المسلمين حاج شيخ محسن قرائتي با تجربه اي كه از نگارش تفسير نمونه به دست آورده بود، به تدوين تفسير نور همت گماشت. تفسيري كه با هدف فهم عامه نوشته شده است.
این خاطرات ، کوتاه ، شیرین و آموزنده است ، ولی امیدوارم جرقه هایی که در این خاطرات است ، کلید یک جریان فکری و تربیتی قرار گیرد .


∎ قابلیت به اشتراک گذاری تمامی مطالب در تمامی شبکه های اجتماعی
∎ قابلیت کپی کردن تمامی مطالب
∎ قابلیت جستجو در تمامی مطالب
∎ قابلیت جداسازی مطالب مورد علاقه در بخش علاقه مندی ها
∎ قابلیت ثبت آخرین بخش مطالعه شده برای مراجعه مجدد و ادامه مطالعه
∎ قابلیت جا به جا شدن بین مطالب برنامه در داخل صفحه مطالب
∎ دارا بودن منوی کناری برای دسترسی سریع به صفحات مختلف و امکانات برنامه
∎ رابط کاربری زیبا
∎ نصب بر روی آیفون , آیپد و آیپاد تاچ از فریمور 6.0 به بالا
∎ همگام سازی شده برای آیفون 6 و 6 پلاس
∎ همگام سازی شده با آیفون های 4 , 5 , 6 و 6 Plus
خاطرات حجت الاسلام قرائتی 1.0 Update
2016-02-24 Version History
This update is signed with Apple’s latest signing certificate. No new features are included.
More
More Information
Price:
$0.99
Version:
1.0
Size:
15.5 MB
Genre:
Reference Books
Update Date:
2016-02-24
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps