کرامات امام جواد کرامات امام جواد Not Available
Removed from the App Store
کرامات امام جواد

کرامات امام جواد

Amir Hessam Haidari Adli

1.0 for iPhone
$0.99
0

0 Ratings

Update Date

2016-02-24

Size

15.8 MB

Screenshots for iPhone

iPhone
کرامات امام جواد Description
محمد جواد که تقی (پرهیزکار) هم نامیده می شود، نه سال و به روایتی هفت سال داشت وقتی پدرش در خراسان از دنیا رفت، و بنا به اعتقاد شیعه، به امر خداوند و به حکم پدرش، عهده دار مقام امامت شد. با وجود سن کم، اما، جواد کودکانه رفتار نمی کرد. دانش و صلاحیت او را معمولا با عیسی بن مریم مقایسه می کنند که با وجود خردسالی به مقام رسالت رسیده بود. اولین برخورد مامون با جواد، به گونه ای که در منابع شیعی ثبت شده است، جالب توجه است.
روایت شده است که وقتی مامون با پرنده های شکاری اش برای شکار از شهر خارج شده بود، از جاده ای می گذشت که تعدادی کودک از جمله جواد در آن مشغول بازی بودند. وقتی مامون و همراهانش با اسب به آنها نزدیک شدند، همه ی بچه ها به جز جواد، که همانجا ثابت ایستاده بود، پا به فرار گذاشتند. این حرکتِ جواد، تعجب مامون را برانگیخت. کالسکه اش را کنارش نگه داشت تا بپرسد چرا مثل بقیه فرار نکرده است.

جواد پاسخ داد: "جاده آنقدر تنگ نیست که جا برای عبور تو نباشد؛ و گناهی مرتکب نشدم که از تو بترسم؛ و گمان نمی کنم از آن دسته آدمها باشی که بی تقصیر به کسی آسیب بزنی، پس دلیلی برای فرار ندارم." خلیفه از این جواب خوشش آمد. پس از اینکه کمی از او فاصله گرفت، یکی از بازهای شکاری اش، ماهی ای کوچک برایش آورد. مامون ماهی را در دست پنهان کرده، به سمت جواد که هنوز آنجا ایستاده بود برگشته، از او خواست حدس بزند چه در دست پنهان دارد. جواد پاسخ داد: "خالق موجودات زنده ماهی کوچکی در دریا خلق کرده تا باز پادشاهان آنرا شکار کند و خلفا بوسیله آن اولاد پیغمبر را امتحان کنند." مامون که از این پاسخ به وجد آمده بود از خاندانش پرسید و جواد پاسخش را داد. مدت زیادی از این اتفاق نگذشت که مامون گردهمایی بزرگی ترتیب داد که در آن انواع سوالات از امام جوان پرسیده شد، که پاسخ های جواد همه را به شگفتی واداشت. بعد از آن مامون رسما اعلام کرد که دخترش را به ازدواج جواد در آورده است.

گفته می شود که یحیی بن اکثم، قاضی القضاتِ امپراطوری عباسی، که در این گردهمایی حضور داشت، مشتاق بود تا امام را در حضور مامون عباسی به چالش بکشد، پس پرسید: "کفاره ی گناه کسی که در لباس احرام حیوانی را شکار کند چیست؟" که جواد قبل از پاسخ، سوالهایی پرسید که باعث شگفتی کسانی که مخالف ازدواج او با دختر مامون بودند شد. از قبیل اینکه: "آیا شکار در خارج از منطقه احرام بوده یا در داخل آن؛ آیا شکارچی از گناهش آگاه بوده یا از روی جهل مرتکب شده؛ آیا شکارچی به عمد شکار را کشته یا از روی اشتباه؛ آیا شکارچی آزاد است یا بنده، بالغ بوده یا نابالغ، برای اولین بار مرتکب شده یا قبلا هم انجام داده؛ شکار، پرنده بوده یا چیز دیگری، کوچک بوده یا بزرگ، آیا فرد خاطی از گناهش پشیمان است یا بر آن اصرار دارد، آیا شکارش را مخفیانه، در شب کشته، یا در روشنایی روز و در ملا عام؛ آیا شکارچی در لباس احرام حج بوده یا عمره؟..." گردهمایی مشابهی در مدینه برگزار شد با حضور افراد برجسته زیادی که از سراسر سرزمین های اسلامی به سفر حج آمده بودند (و در شک بودند که جواد با وجود سن کم، امام باشد) برگزار شد که گفته می شود چنان باعث حیرت آنها شد که تمام شک آنها از بین رفت. همچنین شیخ کلینی روایت می کند که مشاورین حرم به او آزمونی دادند که چندین روز طول کشید و جواد در آن به سی هزار سوالی که از او پرسیده شد، پاسخ داد . همچنین نقل شده است که در مناظره با ابن ابی‌داود، معتصم حکم فقهی صادر شده از جواد را به دلیل استدلال قرآنی او بر حکم فقهی ابن ابی‌داود ترجیح داده و دستور به اجرای آن داد.
برنامه کرامات امام جواد شامل اعجاز و کرامات بسیار زیادی است که از این بزرگوار در تاریخ نقل شده .

∎ قابلیت به اشتراک گذاری تمامی مطالب در تمامی شبکه های اجتماعی
∎ قابلیت کپی کردن تمامی مطالب
∎ قابلیت جستجو در تمامی مطالب
∎ قابلیت جداسازی مطالب مورد علاقه در بخش علاقه مندی ها
∎ قابلیت ثبت آخرین بخش مطالعه شده برای مراجعه مجدد و ادامه مطالعه
∎ قابلیت جا به جا شدن بین مطالب برنامه در داخل صفحه مطالب
∎ دارا بودن منوی کناری برای دسترسی سریع به صفحات مختلف و امکانات برنامه
∎ رابط کاربری زیبا
∎ نصب بر روی آیفون , آیپد و آیپاد تاچ از فریمور 6.0 به بالا
∎ همگام سازی شده برای آیفون 6 و 6 پلاس
∎ همگام سازی شده با آیفون های 4 , 5 , 6 و 6 Plus
کرامات امام جواد 1.0 Update
2016-02-24 Version History
This update is signed with Apple’s latest signing certificate. No new features are included.
More
More Information
Price:
$0.99
Version:
1.0
Size:
15.8 MB
Genre:
Reference Books
Update Date:
2016-02-24
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps