Karekod Oku Karekod Oku Free Get
Karekod Oku

Karekod Oku

AdardA

1.1 for iPhone, iPad
Free
0

0 Ratings

Update Date

2016-09-10

Size

16.6 MB

Screenshots for iPhone

iPhone
More Screenshots for iPad
Karekod Oku Description
Hayatımıza bir anda giren Karekod’un bize sağladığı en temel özelliklerden biri bilgi paylaşımını hızlandırmasıdır. Bir dergi ilanında veya yolda yürürken dikkatinizi çeken bir ilan, bilgilendirme yazısı, web sitesi linki veya iletişim bilgisi (harita,telefon…) vb. bilgileri not etmek veya aklınızda tutmak yerine akıllı mobil cihazınıza yükleyeceğiniz Karekod Oku uygulama ve kamerası sayesinde bu bilgiyi hemen kayıt altına alabilir ve dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında karekod veya QR kod için dijital dünyadaki bilgi paylaşımını hızlandırmanın en etkin görsel unsurlarından biri olarak kabul edebiliriz.

Karekod Nedir?

Karekod (2 boyutlu kod ya da matrix kod), klasik ve tek boyutlu barkodlardan farklı olarak her iki yönde de veri depolayabilen, bu sebeple normal barkodlara göre çok daha fazla veri saklama kapasitesine sahip yeni nesil barkodlardır.

QR Kod, DataMatrix kod ve Aztek Kod karekodların en bilinenleridir. Bunlardan QR Kod, geleneksel barkod türlerine göre birçok avantaja sahiptir:

QR Kod, Japon Kanji dahil olmak üzere herhangi bir dilde çok daha fazla miktarda harf ve sayı barındırabilir
Küçük çıktı boyutu: QR Kod boyutu geleneksel barkodların 1/10’u kadar küçük olabilir.
Her yönden okunabilir: Her yönden tarama özelliği, QR Kod’un daha hızlı okunabilmesini sağlar.
QR Kod hata düzeltme özelliği: QR Kod, üzerinde %30’a kadar herhangi bir kirlenme ya da hasar olması durumunda dahi okunabilir...
More Information
Price:
Free
Version:
1.1
Size:
16.6 MB
Update Date:
2016-09-10
Developer:
AdardA
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps