Kayseri Coğrafi İşaretler Kayseri Coğrafi İşaretler Free Get
Kayseri Coğrafi İşaretler

Kayseri Coğrafi İşaretler

1.3 for iPhone
Free
0

0 Ratings

Update Date

2019-01-30

Size

17.5 MB

Screenshots for iPhone

Kayseri Coğrafi İşaretler Description
Kayseri iline özel olan Pastırma, Sucuk ve Mantı gibi ürünlerin bu uygulama aracılığı ile kullanıcılara öncelikle ürünün orijinal olup olmadığını daha sonra ürün orijinal ise hangi kategoriye ait olduğunu (menşe, mahreç), hangi firma tarafından üretildiği ve firma bilgilerine ulaşabileceklerdir.

Aynı zamanda kullanıcı uygulamayı kullanarak satın aldığı (orijinal) ürünün orjinalliğini onaylayabilir ve/veya sorgulayabilir.

Sorgulama durumunda ürün orijinal değil ise kullanıcı ürünü bildir bölümü ile ürünün orijinal olmadığını bildirebilir.

Mahreç İşareti; coğrafi sınırları belirlenmiş bir yöre, alan veya bölgeden kaynaklanan, belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleriyle bu yöre, alan veya bölge ile özdeşleşmiş bir ürün olması yanında, üretimi, işlenmesi ve diğer işlemlerinde en az birinin belirlenmiş, yöre, alan veya bölge sınırları içinde üretilen belirlenmiş yöre, alan veya bölge sınırları içinde üretilen ürünün belirleyici işaretidir. Mahreç işaretine konu ürünün özelliklerinden en az birinin o yöreye ait olmakla birlikte yöre dışında da üretilebilmesi söz konusudur. Örneğin; Maraş Dondurması, Kayseri Mantısı.

Menşe işareti; coğrafi sınırları belirlenmiş bir yöre, alan, bölge; çok özel durumlarda ülkeden kaynaklanan belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleriyle bu yöre, alan veya bölge ile özdeşleşmiş yöre, alan, bölgeye özgü doğa ve insan faktöründen kaynaklanan, üretimi, işlenmesi ve diğer işlemlerin tümüyle bu yöre, alan veya bölge sınırları içinde üretilen bir ürünü tanımlamaktadır. Menşe adı, menşe adına konu ürünün tamamı ile tanımlanan yerde üretilmiş olması gerekmektedir. Örnek: Çerkez Peyniri, Kayseri Sucuğu. Bu ürünler, ait oldukları coğrafi bölgenin dışında üretilmezler. Çünkü ürün, niteliklerini ancak ait olduğu yöre içinde üretildiği takdirde kazanabilirler.
Kayseri Coğrafi İşaretler 1.3 Update
2019-01-30 Version History
Servislerde düzenlemeler yapıldı.
More
More Information
Price:
Free
Version:
1.3
Size:
17.5 MB
Genre:
Reference
Update Date:
2019-01-30
Developer:
Molekul Yazilim
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps