داستان های امام هادی داستان های امام هادی Not Available
Removed from the App Store
داستان های امام هادی

داستان های امام هادی

Amir Hessam Haidari Adli

1.0 for iPhone
$0.99
0

0 Ratings

Update Date

2016-02-24

Size

16.3 MB

Screenshots for iPhone

iPhone
داستان های امام هادی Description
علی‌النقی بر اساس معتبرترین گزارشها در سال 828 در روستایی به نام صریا در نزدیکی مدینه به دنیا آمد. پدرش امام نهم شیعیان، محمد تقی بود. مادرش بنا به برخی منابع ام‌الفضل دختر المامون و بنا به برخی دیگر ام‌الولد بود که سمانه یا سوسن خوانده می‌شد که اصالت مغربی داشت، البته نام مادرش مدنب، حدیث و غزال هم ذکر شده‌است. روایت اخیر محتملتر است چون بنا به برخی تواریخ ازدواج محمد بن علی و ام‌الفضل در ۲۱۵ هجری رخ داد.
نقی و هادی مهمترین القاب امام دهم می باشد. در لغت نامه دهخدا و فرهنگ معین برای نقی نظیف و پاکیزه، برگزیده و خالص و برای هادی راهنما، راهنماینده، مرشد و هدایت کننده آمده است . پدرش کنیه ی ابوالحسن را به احترام کنیه ی پدربزرگ (علی بن موسی الرضا)و پدرِ پدربزرگش (موسی کاظم) به او اعطا کرد و برای اینکه این سه ابوالحسن با هم اشتباه نشوند مورخان معمولا موسی کاظم را ابوالحسن اول، رضا را ابوالحسن ثانی و هادی را ابوالحسن ثالث می نامند. همچنین شیعیان هادی را با فرزندش حسن عسکری، «امامین عسکریین» می‌خوانند، زیرا در شهر نظامی سامراء (عسکر)، زیر نظر خلفای عباسی بودند .

شخصیت و کرامات :

علی بن محمد، موصوف به القاب زیادی بود که نقی (پاک) و هادی (هدایت کننده) از جمله مهمترین آنها می باشند. با این حال عسکری (نظامی؛ به این دلیل که در سامرا که یک کمپ نظامی بود زندگی می کرد)، فقیه (حقوقدان)، علیم (دانا) و طیب (خوش خو و باسخاوت) از نامهای دیگر او به شمار می روند. گفته می شود هادی در همه حال، حتی وقتی خود پولی در بساط نداشت، از بخشش به محتاجان دریغ نمی کرد.
نقل شده است وقتی یک چادرنشین مقروض برای درخواست کمک برای ادای قرضش به او مراجعه کرده بود، هادی هیچ سرمایه ای در خانه نداشت، اما مرد را رد نکرد. هادی به مرد یادداشتی داد مبنی بر اینکه از هادی مبلغی طلب دارد، و به مرد توصیه کرد وقتی در جایی با عده ای جلسه دارد، بر آنها وارد شده و به اصرار از امام بخواهد تا طلبش (که سندش را در دست دارد) را پس دهد. مرد مقروض به توصیه امام عمل کرده، بر آنها وارد شد و خواهان بازپرداخت طلبش شد. امام در حضور جمع از او معذرت خواسته، عرض کرد قادر به بازپرداخت قرضش نمی باشد. چند نفر از افراد حکومتی که در جلسه حاضر بودند، این خبر را به گوش خلیفه رساندند. متوکل سی هزار درهم برای هادی فرستاد و هادی پول را مرد مقروض تحویل داد.
بنا به روایات شیعیان دوازده امامی، کرامات زیادی به امام دهم نسبت داده شده . که به نسبت از کرامات سایر ائمه بیشتر می باشد. از جمله ی این کرامات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• به زبان ایرانیان، اسلاوها، هندیان و نبطیان مسلط بود.
• طوفان‌ها، مرگ‌ و میرها و دیگر رخدادها را به درستی پیش گویی می کرد. پیش گویی مرگ متوکل از جمله این پیش گویی ها بود.
• در حضور متوکل، و برای اثبات این امر که شیرها به اولاد واقعی علی آسیبی نمی رسانند، زنی را که ادعا می کرد زینب، دختر علی، است، رسوا کرد. معجره مشابهی به پدربزرگش، علی بن موسی الرضا نسبت داده شده است.
• شیری را که بر یک فرش نقش بسته بود، زنده کرد و آنرا واداشت تا یک شعبده باز هندی را که به دستور متوکل، سعی کرد با شعبده اش او را مسخره کند، ببلعد.
• مشتی ماسه و سنگ را برای یکی از پیروان فقیرش به طلا مبدل کرد.
معجزات فراوان هادی عده ای از مردم را واداشت تا بدعتهای برخی رافضیان، از جمله ابن حصاکه، که ادعا می کردند هادی در واقع خداست، و آنها خودشان پیامبران مرسل او می باشند، را باور کنند. هادی این پیامبران خود خوانده را نفرین کرده، مردم را نصیحت می کرد تا افراطیون را طرد کرده یا حبس کرده، هر جا به آنها بر می خورند سرهایشان را با سنگ بکوبند .
برنامه داستان های امام هادی شامل بسیاری از داستان ها و روایت های نقل شده از امام هادی در کتب تاریخی است .

∎ قابلیت به اشتراک گذاری تمامی مطالب در تمامی شبکه های اجتماعی
∎ قابلیت کپی کردن تمامی مطالب
∎ قابلیت جستجو در تمامی مطالب
∎ قابلیت جداسازی مطالب مورد علاقه در بخش علاقه مندی ها
∎ قابلیت ثبت آخرین بخش مطالعه شده برای مراجعه مجدد و ادامه مطالعه
∎ قابلیت جا به جا شدن بین مطالب برنامه در داخل صفحه مطالب
∎ دارا بودن منوی کناری برای دسترسی سریع به صفحات مختلف و امکانات برنامه
∎ رابط کاربری زیبا
∎ نصب بر روی آیفون , آیپد و آیپاد تاچ از فریمور 6.0 به بالا
∎ همگام سازی شده برای آیفون 6 و 6 پلاس
∎ همگام سازی شده با آیفون های 4 , 5 , 6 و 6 Plus
داستان های امام هادی 1.0 Update
2016-02-24 Version History
This update is signed with Apple’s latest signing certificate. No new features are included.
More
More Information
Price:
$0.99
Version:
1.0
Size:
16.3 MB
Genre:
Reference Books
Update Date:
2016-02-24
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps