Adama LAB CZ

Adama LAB CZFree

1.2.3for iPhone, iPad and more
MobiMill LTD
Developer
333.8 MB
Size
Feb 18, 2022
Update Date
Business
Category
4+
Age Rating
Age Rating
4+
Apps in this category do not contain restricted content.
9+
Apps in this category may contain mild or occasional cartoon, fantasy or real-life violence, as well as occasional or mild adult, sexually suggestive or horrifying content and may not be suitable for children under 9 years of age.
12+
Apps in this category may contain occasional mild indecent language, frequent or intense cartoon or real-life violence, minor or occasional adult or sexually suggestive material, and simulated gambling, and may be for children under 12 years of age.
17+
You must be at least 17 years old to access this App.
Apps in this category may contain frequent and intense offensive language; Frequent and intense cartoon, fantasy or realistic violence: frequent and intense adult, scary and sexually suggestive subjects: as well as sexual content, nudity, tobacco, alcohol and drugs, may not be suitable for children under 17 years of age.
Adama LAB CZ Screenshots
Adama LAB CZ posterAdama LAB CZ posterAdama LAB CZ posterAdama LAB CZ posterAdama LAB CZ poster
Adama LAB CZ posterAdama LAB CZ posterAdama LAB CZ posterAdama LAB CZ posterAdama LAB CZ posterAdama LAB CZ posterAdama LAB CZ poster

About Adama LAB CZ

Adama LAB je aplikace pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS usnadňující farmářům, agronomům a všem profesionálním pěstitelům identifikaci případných problémů v devíti základních plodinách.

V případě, že si farmář není jistý, jaká choroba, plevel či škůdce se na jeho poli vyskytují, může si svůj předpoklad/hypotézu ověřit porovnáním s databází bezmála 150 nejčastějších fytopatologických problémů, které mohou v pěstovaných kulturách škodit.

Aplikace také obsahuje doporučení, kterými přípravky z nabídky Adama CZ je možné vybraný problém vyřešit i s ohodnocením jejich účinnosti.
Aplikaci obsahuje funkci Odeslat dotaz. Náš zkušený expert na základě zaslaných fotografií a popisu pomůže určit, o jaký problém se jedná a jaké může být jeho řešení.

To vše zdarma a s garantovanou dobou odezvy. Odpověď na Váš dotaz přijde pohodlně přímo do aplikace včetně doporučení, jakým způsobem problém vyřešit nebo s odborným souhrnem současných znalostí k diagnostikované problematice.
Show More

What's New in the Latest Version 1.2.3

Last updated on Feb 18, 2022
Old Versions
fix some bugs
Show More
Version History
1.2.3
Feb 18, 2022
fix some bugs
1.2.2
Feb 11, 2022
Some fixes
1.2.1
Aug 27, 2020
Minor improvements
1.2.0
Jul 20, 2020
Minor improvements
1.1
Jun 10, 2020
Bug fixes and improvements
1.0.3
Feb 27, 2020
- minor bug fixes
1.0.1
Nov 14, 2019

Adama LAB CZ FAQ

Click here to learn how to download Adama LAB CZ in restricted country or region.
Check the following list to see the minimum requirements of Adama LAB CZ.
iPhone
Requires iOS 9.0 or later.
iPad
Requires iPadOS 9.0 or later.
iPod touch
Requires iOS 9.0 or later.
Adama LAB CZ supports English, Czech, Ukrainian

Adama LAB CZ Alternative

You May Also Like

Get more from MobiMill LTD