Tohum 2 Tohum 2 Free Get
Tohum 2

Tohum 2

Tohum Otizm Vakfi

1.2 for iPad
Free
0

0 Ratings

Release Date

2014-04-15

Size

62.7 MB

Screenshots for iPad

Tohum 2 Description
4 Yaş ve üzeri çocuklar içindir.
Bu uygulamada ele alınan nesne fotoğraflarını eşleme becerisi, matematik, okuma-yazma, fotoğraflı etkinlik çizelgesi takibi gibi birçok becerinin de ön koşulunu oluşturmaktadır. Eylemleri tanıma becerisi ise, çocuğun çeşitli komutları dinlemesinde, anlamasında ve gerçekleştirmesinde, ifade edici dil becerilerinin gelişiminde, çevresinde olup bitenleri anlamlandırmasına yardımcı olacak becerilerin ön koşulunu oluşturmaktadır. Çocuğun vücut bölümlerini tanıması ise, hem vücudunun farkına varması ve vücut organlarının işlevlerini öğrenmesi, hem de bu organlarla ilgili bir problem yaşandığında bunu ifade etmeyi öğrenmesi açısından önemli bir beceridir.
1-Nesne Fotoğraflarını Eşleme:
Banyo araç-gereçleri, ev eşyaları, giysiler, hayvanlar, meyveler, sebzeler, taşıtlar, mutfak araç-gereçleri ve okul araç-gereçleri olmak üzere dokuz kategoriden oluşmaktadır. Tam anlamıyla bir öğretimin gerçekleştirilebilmesi için yanlışsız öğretim yöntemleri kullanılarak tasarlanmıştır.
Uygulamaya kullanıcı adını yazarak giriş yaptıktan sonra nesne eşleme modülünü seçerek, nesne fotoğraflarını eşlemeye giriş yapılabilir. Modül açıldıktan sonra, istenilen herhangi bir kategoriden çalışılmaya başlanabilir. Örneğin; hayvanlar kategorisi gibi. Kategori açıldıktan sonra gelen “..... eşle” yönergesinin çocuktan sol tarafta yer alan fotoğrafı alıp, sağ tarafta bulunan üç fotoğraf arasından eş olanın üzerine sürüklemesi beklenir. Eğer çocuk fotoğrafı eş fotoğrafın üzerine sürükler ise eş fotoğraflar çocuğun ilgisini çekecek şekilde büyüyerek ekrana gelir, çocuğa ne yaptığını ifade eden övgü ve hoşuna gidebilecek görsel eğeler sunar. Çocuğun yaptığı her doğru eşleme için bir hamle sayısı düşer ve çocuk beş puan kazanır. Yanlış yaptığı her eşleme için ise hamle sayı düşer, puan kazanamaz ve aynı eşleme ekranı yönerge tekrarlanarak tekrar önüne gelir. Çocuk 20 hamle sonunda puanlarını toplayarak; 80 puanda bir yıldız, 90 puanda iki yıldız ve 100 puanda üç yıldız kazanır. 20 hamle tamamlandıktan sonra toplam puanı, doğru hamle sayısını, yanlış hamle sayısını ve eşleme modülünün hayvanlar kategorisinde kaç oturum çalışıldığını gösteren sonuç ekranı çıkar. Burada hedef çocuğun 20 hamle sonucunda en az 80 puan almasıdır. Eğer üst üste iki oturum 80 ve üzeri puan alınamaz ise beş dakika boyunca uygulamanın o kategorisine (ör: hayvanlar kategorisi) giriş yapılamamaktadır. Fakat diğer kategorilerde (ör: meyveler kategorisi) çalışılmaya devam edilebilir.
2-Vücut Bölümlerini Tanıma:
Bu kategorilerde vücudumuzdan toplam 12 bölüm çalışılmaktadır. Bu bölümler; burun, kaş, göz, saç, kulak, göz, ağız, baş, kol, bacak, ayak ve gövdeden oluşmaktadır.
3-Eylemleri Tanıma:
Bu kategorilerde toplam 10 farklı eylem yer almaktadır. Bu eylemler; koşmak, zıplamak, yalamak, yemek yemek, içmek, giyinmek, kesmek, boyamak, okumak ve el sallamaktan oluşmaktadır.
eşleme becerisi, matematik, okuma-yazma, fotoğraflı etkinlik çizelgesi takibi gibi birçok becerinin de ön koşulunu oluşturmaktadır. Eylemleri tanıma becerisi ise, çocuğun çeşitli komutları dinlemesinde, anlamasında ve gerçekleştirmesinde, ifade edici dil becerilerinin gelişiminde, çevresinde olup bitenleri anlamlandırmasına yardımcı olacak becerilerin ön koşulunu oluşturmaktadır. Çocuğun vücut bölümlerini tanıması ise, hem vücudunun farkına varması ve vücut organlarının işlevlerini öğrenmesi, hem de bu organlarla ilgili bir problem yaşandığında bunu ifade etmeyi öğrenmesi açısından önemli bir beceridir.
Tohum 2 1.2 Update
2014-04-15 Version History
-Eylemler oyunu eklenmiştir. Eylemleri video desteğiyle öğrenim çok kolay hale getirilmiştir.

-Nesne Eşleme oyununda iOS7.1 güncellemesi sonrasında ortaya çıkan aniden kapanma sorunu çözülmüştür.

-Oyunlara tasarımsal düzenlemeler eklenmiştir.
More
More Information
Price:
Free
Version:
1.2
Size:
62.7 MB
Release Date:
2014-04-15
Developer:
Tohum Otizm Vakfi
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps