VR Jaderná elektrárna VR Jaderná elektrárna Free Get
VR Jaderná elektrárna

VR Jaderná elektrárna

1.0 for iPhone, iPad
Free
0

0 Ratings

Update Date

2019-11-12

Size

362.3 MB

Screenshots for iPhone

More Screenshots for iPad
VR Jaderná elektrárna Description
Aplikace „VR Jaderná elektrárna“ vám prostřednictvím obyčejného chytrého telefonu a jednoduchých VR brýlí (cardboardu) představí 3D modely nejdůležitějších zařízení jaderné elektrárny. Na vlastní oči tak budete obdivovat například pohled z portálového jeřábu do reaktorové sály, animaci proudící páry nízkotlakým dílem turbíny nebo zblízka pozorovat rozmístění palivových kazet v aktivní zóně jaderného reaktoru. Při každém otočení hlavy se pootočí i scéna viděná v brýlích, co umocňuje pocit, že se právě nacházíte přímo v prohlížené scéně. Zážitek ještě umocňuje systém teleportů, pomocí nichž se můžete v okamžiku přesunout na nové pozorovací místo a vychutnat si scénu z jiného úhlu pohledu. Modely na scéně a jejich části jsou doplněny informačními vlaječkami, abyste přesně věděli, na co se zrovna koukáte. Poznávání energetických zařízení asi nemůže být názornější.

Seznamování s jadernou elektrárnou začíná po spuštění aplikace v režimu VR a vložení telefonu do brýlí v místnosti s panely jednotlivých scén, sloužící jako přehledné menu aplikace. Ovládání aplikace je velmi jednoduché a představuje jej pouze malé kolečko v centru vašeho zorného pole. Nasměřujete-li tento „zaměřovač“ na název panelu nebo fialový válec teleportu a zmáčknete tlačítko na brýlích nebo počkáte 2 sekundy, aplikace vás rázem přenese do vybrané scény nebo na vybrané místo. V každé scéně je několik pozorovacích míst – teleportů, aby vám bylo umožněno prohlédnout si zařízení ze všech stran. Systém přesunu mezi teleporty je stejný – stačí opět nasměrovat kolečko v centru na fialový válec, vyčkat 2 sekundy nebo zmáčknout tlačítko a jste tam. Pro návrat do místnosti menu se stačí podívat přímo pod sebe.

Představení jaderné elektrárny zahrnuje 12 scén s modely vnějších i vnitřních zařízení. K nejpůsobivějším patří válcová reaktorovna jaderné elektrárny a objekty umístěné v kontejnmentu hlavního výrobního bloku – reaktor, parogenerátor a hlavní cirkulační čerpadlo. Vidět je současně v jediné scéně lze samozřejmě jen díky možnostem virtuální reality. Sekundární okruh je zastoupen strojovnou, točící se parní turbínou a elektrickým generátorem. Další scény zobrazují vnější objekty – chladicí věž, sklad použitého paliva s kontejnery Castor nebo blokové transformátory. Důležitá zařízení jsou zobrazena v částečném nebo úplném řezu a představu o jaderné elektrárně završuje scéna kompletního areálu elektrárny Temelín.

Vzhledem k omezenému výpočetnímu výkonu chytrých telefonů musely být modely energetických zařízení značně zjednodušeny, ale i tak je pro plynulé zobrazení náročnějších grafických scén aplikace vyžadováno zařízení střední nebo vyšší třídy.
VR Jaderná elektrárna 1.0 Update
2019-11-12 Version History
More
More Information
Price:
Free
Version:
1.0
Size:
362.3 MB
Genre:
Education
Update Date:
2019-11-12
Developer:
Simopt, s.r.o.
Language:
English
More
You May Also Like
Developer Apps